Podcast

Lubicie słuchać? To posłuchajcie!

Recenzje książek, moje przemyślenia w formie podcastu. Zapraszam!

Audycje znajdują się na platformie Spotify, a także na You Tube.

Ostatnie wpisy

„Sie hat Bock” Katja Lewina

język niemiecki Wydawnictwo Dumont Buchverlag, 2021 gatunek: felietony Przyznam się Wam do czegoś. Chciałabym, żeby w Polsce mówiło się i pisało o seksie tak swobodnie i z takim dystansem jak w Niemczech. Aby można było na ten temat rozmawiać, dyskutować, czasem się wspólnie pośmiać, czy poeksperymentować (i to w każdym aspekcie), a nie obrażać, straszyćCzytaj dalej „„Sie hat Bock” Katja Lewina”

„Obcowanie z obcym” Esther Kinsky

Przekład: Zofia Sucharska i Sława Lisiecka Wydawnictwo OD DO, Łódź 2021 Gatunek: esej Znana tłumaczka literatury polskiej na język niemiecki oraz pisarka – Esther Kinsky opisuje swój stosunek do słowa pisanego, przekładu, pracy tłumacza i recepcji utworu w obcym języku. Jej esej „Obcowanie z obcym” został przetłumaczony na język polski przez Zofię Sucharską oraz SławęCzytaj dalej „„Obcowanie z obcym” Esther Kinsky”

„Nazwałem go Krawat” Milena Michiko Flašar

Przekład: Barbara Bruks Wydawnictwo Oficyna Lustro 2021   Gatunek: powieść Trudno napisać wprost, że książka Mileny Michiko Flašar to przykład literatury niemieckojęzycznej, ale nie da się też temu zaprzeczyć. Autorka jest Austriaczką, mieszka w Wiedniu, pisze po niemiecku. Powieść „Nazwałem go Krawat” jest jednak tak japońska i odbiega stylem od literatury europejskiej, że sama nieCzytaj dalej „„Nazwałem go Krawat” Milena Michiko Flašar”

„Czas wilka. Powojenne losy Niemców” Harald Jähner

Przekład: Arkadiusz Żychliński Wydawnictwo Poznańskie 2021 Gatunek: reportaż Ta książka wypełnia według mnie pewną ważną lukę w polskiej edukacji. Co wiemy o Niemczech tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej? Pokonane państwo agresora nie zasługuje już na uwagę, a szkoda, bo można się od niego wiele dowiedzieć i zrozumieć, jak i dlaczego dziś tak a nieCzytaj dalej „„Czas wilka. Powojenne losy Niemców” Harald Jähner”

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Obserwuj Mnie

Get new content delivered directly to your inbox.